Večer dokumentarnog filma

893

U srijedu 9. rujna u 20:00, na otvorenoj pozornici Multimedijalnog centra Fažana održati će se projekcija dokumentarnih filmova “Pula – osvojena i oslobođena” i “Requiem for Uljanik”.

U sklopu večeri dokumentarnog filma koju moderira Igor Galo biti će prikazana dva dokumentarna filma.

Prvo ćemo gledati film Igora Gale “Pula – osvojena i oslobođena”. Film prikazuje Pulu od pripojenja Italiji Rapalskim ugovorom, fašističku vlast do 1945. i uspostave nove Jugoslavenske vlasti. Gosti uz projekciju večeri su povjesničari Milan Radošević, Igor Šaponja i Igor Jovanović.

Projekcija počinje u utorak 8. rujna u 20:00 sati na otvorenoj pozornici Multimedijalnog centra Fažana.

Istarsko povijesno društvo Pula, produkcija Histria film Pula, režija Igor Galo, 2015.

Nakon toga slijedi projekcija dokumentarnog filma Bojana Dakića “Requiem for Uljanik”. Dokumentarni film ističe se originalnošću glavnog junaka, raznolikošću vremena/prostora i njegovom inscenacijom. Ovo je priča koja utjelovljuje aktualno postindustrijsko doba i kritizira njegove socijalne i radničke promjene na neobičan način. Gosti uz projekciju su Pino Ivančić i Bruno Bulić, dugogodišnji sindikalni aktivist u Istri koji će se osvrnuti na temu gašenja brodogradilišta Uljanik i postindustrijsko vrijeme u Istri.

RT Novi Sad, režiser Bojan Dakić, glavna uloga Josip Pino Ivančić